Naakt buiten spelen
Ik fietste net van mijn werk terug naar huis. Ik fiets dan altijd door een niet al te arme buurt. Beetje achteraf, redelijke tuin eromheen, precies waar mensen met wat meer geld wonen. Nu waren bi een van die huizen 3 jongens van ik schat een jaar of 12 in de voortuin een watergevecht aan het houden (geef ze ook ongelijk met dit weer). Maar wat mij opviel was dat ze alle 3 bloot rondrende.
Ik ging toen even na hoe dit bij ons ging. Ik had vaak vrienden over de vloer en anders was ik vaak wel bij vrienden. Zomers deden we dan ook watergevechten of gingen we zwemmen als iemand een zwembad in de tuin had staan. Maar dan hadden we altijd wel gewoon een zwembroek of op zijn minst een onderbroek aan. We deden dan wel samen omkleden en we deden ook vaak genoeg daana nog bloot op de slaapkamer spelen als we dan nog geen zin hadden om weer naar beneden te gaan. Maar bloot beneden of in de (voor)tuin spelen was uberhaupt niet eens aan de orde.
Hoe ging/gaat dit bij jullie?
28 Reacties
-
Vroeger gingen we vaak zwemen met de hele buurt bij 1 iemand meestal met het fijnste zwembad hij had ook noch 2 zussen die deden vaak mee 2 meisjes uit de buurt zijn broertje noch 1 jongen en mijn broertje we gingen dan altijd samen omkleden en dan zwemmen maar als er iemand naar de wc moest dan was het zwembroek uit afdrogen en dan naarbinnen vaak als je dan ging ging de rest ook plassen en dan daarna vaak geen zin meer om een natte zwembroek of badpak aan te trekken dus gingen we verder bloot zwemmen
16 jaar11 dagen geleden -
Toen ik wat jonger was — zeg maar tussen 7 en 11 — speelde ik bijna elke zomer met mijn buurmeisje. We waren gewoon echt goede vrienden. Zodra het warm werd, stonden het zwembadje klaar, en speelden we hele dagen buiten. We trokken ons nergens iets van aan, letterlijk en figuurlijk.
Maar ik herinner me de zomer van 2020 nog goed. We hadden afgesproken om te gaan zwemmen, net als altijd. Ik had me alvast uitgekleed zoals altijd. Maar toen zij aankwam, had ze ineens een bikini aan. Ik voelde me toen een beetje ongemakkelijk.
Ze vond het verder allemaal niet erg en zei dat het voor haar niet uitmaakte, maar ik merkte aan mezelf dat ik het anders begon te voelen. De volgende keer had ik een zwemshort aangetrokken. Grappig genoeg zei ze toen weer: "Trek hem lekker uit joh, maakt toch niks uit?" Maar toen ik vroeg waarom zij dan wél iets aanhad, zei ze iets als: "Tja, dat hoort er nu eenmaal bij als meisje."
Sindsdien draagt zij altijd een bikini en ik meestal gewoon een zwemshort. We zien elkaar nog steeds hartstikke vaak, sterker nog we zijn een stelletje. Maar we hebben elkaar sinds toen allebei nooit meer bloot gezien.15 jaar13 dagen geleden -
Ik vond het wel bijzonder dat die jongens gewoon helemaal bloot een watergevecht hielden in de voortuin. Bij mij en mijn vriendinnen droegen we altijd een zwembroek of bikini als we gingen spelen met water, ook als het warm was. Dat was gewoon wat normaal was in onze omgeving.
We kleedden ons meestal samen om en als we dan nog niet klaar waren met spelen, bleven we binnen soms even zonder zwemkleding rondlopen. Maar buiten of in de tuin bloot zijn, dat gebeurde eigenlijk bijna nooit. Misschien verschilt dat per plek of gezin.
Het is interessant om te horen dat het ergens anders ook anders kan zijn, maar bij ons gaat het meestal zo.16 jaar13 dagen geleden -
M12 dit geld voor jongens en meisjes er zijn altijd mensen die het niet (kunnen) accepteren dat ze bloot zijn en mensen die het niks boeit maar ook mensen die het juist heel interessant vinden maar dan vaak op een verkeerde manier
12 jaar17 dagen geleden -
Bij ons was buiten bloot spelen toen we klein waren eigenlijk heel normaal. Vooral op warme zomerdagen renden we regelmatig gewoon in ons blootje door de achtertuin, zeker als er water bij kwam kijken — tuinslang, opblaasbadje, noem maar op. Dat was toen totaal geen ding, en mijn ouders maakten zich daar ook niet druk om. Zeker als we nog echt jong waren, werd dat gewoon gezien als iets kinderlijks en onschuldigs. Later, toen we wat ouder werden en er ook vaker vriendjes over de vloer kwamen, gingen we vanzelf meer zwembroekjes of onderbroeken aan doen tijdens het spelen buiten. Niet omdat iemand dat echt zei, maar het ging gewoon zo. Als het met mijn broertje en zusje was, dan waren we wel gewoon naakt in het opblaaszwembad
20 jaar17 dagen geleden -
J12, hoe bedoel je dat precies? Bedoel je dat er bij jongens ook raar wordt opgekeken als ze in hun blootje een watergevecht houden? Of dat ze het niet aandurven?
12 jaar17 dagen geleden -
M12 dan heb je dat mis want dat gebeurt bij jongens net zo goed
12 jaar18 dagen geleden -
M12, Meisjes kunnen ook gewoon naakt spelen toch? Als ik een watergevecht hou, trek ik zo snel mogelijk mijn kleren uit
10 jaar18 dagen geleden -
Wat dat betreft ben ik echt wel jaloers op jongens. Die kunnen gewoon lekker naakt spelen, zonder dat er iemand van op kijkt. Ik zou het niet snel aandurven, al zou het me wel eens heel leuk lijken.
12 jaar18 dagen geleden -
Ik snap je verwarring J15. Een stijve hoort niet aanstootgevend te zijn. Jammer dat jij en je buurjongen nu een zwembroek aanmoeten. Heb je het er al wel eens met hem over gehad? Of kun je niet stiekem gewoon je zwembroek uitdoen en gaan spelen?
14 jaar20 dagen geleden -
Ik begrijp nog niet waarom mijn mam zich zo druk om maakte snapte het zelf niet mn buurvrouw droogde mij mam was koffie halen toen ze terug kwam stond ik met een stijve dat was de eerste keer dat ik een stijve had vond het zelf ook raar buurvrouw ging weg na de koffie mam zei direct morgen krijg je een zwembroek aan toe ik zei wat dan zei ze als je er zo bij loop is dat aanstootgevend begrijp nog niet wat ze daarmee bedoeld maar ze is heel kort in sommige dingen geen discussie de volgende dag uit school had ze een nieuwe zwembroek ze paste hem en toen mocht ik zwemmen en mn buurjongen kwam ook in zwembroek
15 jaar20 dagen geleden -
Ik snap niet dat er zo’n drukte gemaakt wordt over bloot/naakt zijn. In sommige families is dat heel normaal, bij ons thuis ook. Ik denk ook dat het tot een bepaalde leeftijd ook normaal gevonden moet worden. Bij mij thuis ben ik altijd bloot ook samen met vrienden. In onze voortuin kun je denk ik voor 90% gewoon naakt lopen zonder van de straat gezien te worden en die andere 10% ja nauw en als iemand ons naakt ziet. Als ik bij een oma en opa thuis ben ben ik ook gewoon naakt en zij vinden het juist leuk en mooi en schattig. Rare mensen die bloot niet accepteren
12 jaar20 dagen geleden -
Vroeger maakte niemand zich hier toch echt druk om. Als wij vroeger in de tuin speelde, begon dat meestal in onderbroek, maar eindigde dat in je blootje. Ook als er meisjes bij waren. Die hadden meestal niet eens een topje aan. Hadden meer mensen dat vroeger?
14 jaar20 dagen geleden -
Ik begrijp je punt. Maar jongens van 12 schamen zich niet zo voor hun lichaam. Ze beginnen nu pas een beetje te beseffen wat ze allemaal wel niet kunnen met hun piemel. Hoe ik het anders had kunnen zeggen is, ze zijn nog niet in de pubertijd.
Toen ik ongeveer 12 jaar oud was speelde ik ook gewoon naakt buiten. Ik had nog geen flauw idee wat dat met andere deed. Me vrienden ook niet. Ik denk dat kinderen rond de 12 het allemaal NOG niks uitmaakt.16 jaar3 maanden geleden -
Tot 2 jaar terug hadden wij een zwembad in de achtertuin staan ik weet niet of altijd bloot zwemmen m'n buurjongen J. werd door een groot gat in de heg bij ons gestuurd om te zwemmen en spelen we hadden geeneens door dat we in ons nakie liepen niemand die ons zag of kon zien meestal kwam J. z'n moeder om half 6 even kijken met handdoek en slippers onze moeders dronken koffie wij cola en werden afgedroogd op een keer toen J. z'n moeder mij ook afdroogde kreeg ik een stijve dat was raar m'n moeder zei een dag later als je gaat zwemmen trek je een zwembroek aan dat was zo raar voor mij jaren zonder en nu met smiddags kwam J. ook in zwembroek aan ik vermoed dat onze moeders dat voorval van mij met een stijve besproken hadden eerst ben je nog kind in je nakie een dag daarna grote jongen met zwembroek
15 jaar3 maanden geleden -
Waaro gaan we niet allle maal naakt lopen spelen
21 jaar3 maanden geleden -
@J15 we bleven daar ook om te eten, dus ik denk dat zij niet wilde dat we in onze natte onderbroeken zouden blijven lopen. Volgensmij is zij er niet echt mee bezig geweest dat wij daar bloot liepen en bloot op dat bankje zaten. Waarschijnlijk heeft ze wel even gekeken, maar het leek alsof ze het heel normaal vond.
We waren op zijn slaapkamer om ons uit te kleden, dus ze heeft niet gezien hoe we onze broek uitdeden. Ondanks dat ik met 2 vrienden was vond ik het wel wat ongemakkelijk om voor hun neus mijn onderbroek uit te trekken. In mijn onderbroek zien ze mij wekelijks, maar zonder onderbroek was de eerste keer. Volgensmij vond de rest het ook ongemakkelijk vond om elkaar zo te zien. We hebben eerst elkaar bekenen, wat het een soort van normaler maakte. Tijdens het spelen merk je er niet zo veel van. Ja, je ziet soms iets heen en weer zwaaien, maar omdat je het allemaal hebt voelt het eigenlijk ook wel weer normaal en merk je eigenlijk niet dat je bloot bent. Pas toen we limo gingen drinken en we naast elkaar op dat bakje zaten had ik pas weer een beetje door dat we bloot waren.12 jaar3 maanden geleden -
Tot 12-13 speelden we ook dikwijls naakt buiten, maar wel in de achtertuin.
16 jaar4 maanden geleden -
J12, een moeder die drie jongens van 12 zegt dat ze ook wel zonder zwembroek kunnen...
Waarom niet in onderbroek? Raar verhaal. Hoe ging die moeder er verder mee om dan? 3 blote kereltjes bij haar aan tafel.
Stond ze erbij toen jullie uit de kleren gingen en hoe was dat voor jou 2 vriendjes dan?
Tis wel erg toeval dat de TS uitgerekend jullie zou hebben gezien... in Nederland al snel 1 op 18 miljoen.15 jaar4 maanden geleden -
Mijn beste vriend is 11 en ik lijk jonger en wij spelen ook vaak met water. Soms nog in onze onderbroek en vaak niet we wonen in een klein dorp dus er is toch bijna niemand buiten
13 jaar4 maanden geleden
Plaats een reactie
-
Jouw jongenslichaam verandert in de puberteit.
Lees hier meer over de verandering van je lichaam aan de binnen-en buitenkant tijdens de puberteit.
Ga naar sense.info over Jouw jongenslichaam verandert in de puberteit. -
Alles is bespreekbaar bij Alles oké.
Wil je even praten met iemand, het maakt niet uit waarover. Studie, vriendschap, liefde, geloof of je situatie thuis. Bel of chat met Alles oké.
Ga naar allesoke.nl over Alles is bespreekbaar bij Alles oké. -
Seksquiz voor jongens
Wat weet jij over seks? En weet je wat een meisje fijn vindt? Doe de quiz met 9 vragen over seks.
Ga naar sense.info over Seksquiz voor jongens
Anoniem en gratis hulp of advies?
.png)
Jongerenwebsite JouwGGD.nl
Op JouwGGD.nl vind je betrouwbare informatie over gezondheid, relaties, lichaam, seks, gevoel, alcohol roken drugs en media. De informatie is gecheckt door (medische) professionals.
Lees meer over Jongerenwebsite JouwGGD.nlBekijk ook

Online zelfhulptraining - Wie ben ik?
Weet jij wie je bent? In deze online training leer je hoe jij denkt, doet en voelt. Wat is jouw identiteit?

Ben jij digitaal in balans?
Scrollen, liken, appen, swipen, gamen en bingen: (online) media lijken onlosmakelijk verbonden met je offline leven. Heb jij het allemaal onder controle? Doe de zelftest
.jpg)
Vriendschap
Wil je graag andere jongeren ontmoeten, maar vind je dat lastig? Geef je leven een sociale boost, kijk eens op join-us.nu!