Kapsel voor deze zomer
Ik wil in de meivakantie mijn haar goed kort doen. Daarna heb ik examens dus dan geen gedoe met mijn haar, en daarna een lange zomervakantie waar ik een korte kapsel ook lekker vind. Ik twijfel een buzzcut te doen. Wat doen jullie deze zomer?
15 Reacties
-
Gewoon die tondeuse erover TS.
21 jaar2 dagen geleden -
Nee nooit gedaan. Wel heb ik een donkere gloedbaard laten staan die ik strak laat stileren. Een design in mijn haar laten scheren vind ik zelf niet zo mooi omdat ik echt volledig kale zijkanten en achterkant/kruin wil. Ik zou best wel eens van jou een militaire high and tight willen krijgen. Ik sta open voor adviezen, echter niet om haar wat langer te houden.
20 jaar8 dagen geleden -
Ja eens. Dat is ook mijn filosofie. Ik denk graag met de klant mee maar als hij toch korter of hoger kaal wil dan doe ik dat gewoon. Pakt vaak ook best leuk uit.
Heb jij ook wel eens een design of eyebrow slit laten zetten?21 jaar8 dagen geleden -
Dank je wel voor jouw comment. Mooi te horen dat jij Turkse en Marokkaanse kappers ook goed vind bij opscheren. Bovendien is kort hier ook echt kort en wordt bij het hoog opscheren stevig doorgepakt. Hier ben ik liefhebber van. Gelukkig is mijn Marokkaanse kapper dat ook.
20 jaar9 dagen geleden -
Ja veel kappers en “gewone “ mensen onderschatten de rol van en tondeuse in de kapsel. Vaak kunnen kappers bij landelijke zaken nog geen eens goed scheren. Als ik dat zie ben ik geneigd om het goed te zetten. Andere zijn juist bang als ze alleen het woord tondeuse al horen omdat ze dan denken dat heel hun haar eraf moet. Terwijl ik het juist heel leuk vind om mooie fades te maken en met met mijn skeleton trimmer mooie designs te maken. En daar hoort mooi knippen ook zeker bij. Ik heb een paar keer een h&t gezet. Een vriend van mij zat daadwerkelijk bij de marine. Hij vond een gemillimeterde kop niets maar dit een uitdagende twist, ook voor als hij in het weekend thuis was. En een keer bij iemand die net als TS een makkelijk kapsel wilde maar een weerborstel rechts onder had en een hele wilde kruin. Toen hadden we er voor gekozen om heel hoog op te scheren. Mij hij is de keren daarop voor een buzzcut gegaan.
Klinkt goed man. Marokkaanse en Turkse kappers zijn heel goed met scheren. Daar zou ik nog wel wat meer bij willen leren.21 jaar9 dagen geleden -
Klinkt erg goed. Zelf ben ik enorm fan van zeer hoog en kaal opgeschoren over de kruin, een military high and tight dus met een wat langere voorkant. Ik heb lang moeten zoeken naar een kapsalon waar ze dit goed kunnen. De meeste barbershops kunnen of willen dit niet doen en gingen niet kort genoeg. Uiteindelijk ben ik, via vrienden, bij een jonge Marokkaanse herenkapper terecht gekomen die meteen begreep en aanvoelde wat ik wilde. Ik was en ben hier redelijk tevreden over maar mis nog steeds de militaire barbershops in de US, waar ik wekelijks kwam voor een h&t toen ik hier een jaar woonde. Jouw reactie komt mij goed over omdat jij graag tondeusekapsels doet. Heb jij ervaring met zeer hoog en kale military high and tights met kaalgeschoren kruin zoals ik die graag wil?
20 jaar9 dagen geleden -
Klopt, ik werk bij een barbier shop en thuis heb is een eigen ruimte waar ik ook mensen knip. Mijn droom is wel ooit een eigen salon alleen omdat je dan echt je eigen style kan knippen. Als je in dienst ben van een salon moet je ook aan passen bij hun style. Dat is denk ik ook de reden van jouw ervaring. Ik merk dat ik daar ook anders knip dan thuis.
Thuis krijg ik ook klanten die niet naar reguliere salons gaan omdat ze daar niet krijgen wat ze willen, ik kan eigenlijk alles knippen. Maar tondeuse kapsels vind ik wel het leukste, zeker als er een design in gezet mag worden.
Maar goed luisteren is het belangrijkste. Als iemand inderdaad zijn kruin ook kaal wil dan kan je de voor en nadelen met elkaar bespreken. Dus als ik het niet zou doen zeg ik het ook. Maar als de klant het toch wil dan denk ik in mogelijkheden.21 jaar10 dagen geleden -
#j21. Jij bent dus herenkapper. Werk je in een barbershop of in een herenkapsalon? Mijn ervaring is dat je voor een military high and tight niet bij een barbershop moet zijn maar bij een goede herenkapsalon waar ze veel opscheren dus veel ervaring hebben.
20 jaar10 dagen geleden -
Ik denk dat je de volgende opties kan overwegen;
- buzzcut. Dus is heel makkelijk in het dragen. Maar ook in het onderhoud, zoals na het douchen. Als je alles egaal wil ( dus zonder fade) kan je het zelfs thuis scheren zelf of door bijvoorbeeld een familielid of vriend. Kappers kunnen vaak een mooie overgang maken van bijvoorbeeld #0 aan de zijkanten naar #2 of #3 bovenop.
- crop of high and tight. In beide gevallen word met een tondeuse je zijkanten egaal of met een overloop kort of kaal geschoren maar houd je bovenop nog haar. Bij een crop word je haar bovenop lang met textuur gehouden en dan je haarlijn strak geschoren met en trimmer. Ook makkelijk in model te brengen maar dan moet je wel wat meer doen dan een buzz met volumepoeder enzo. Een h&t is een soort army style waarbij de zijkanten nog hoger worden geschoren zoals iemand anders ook al zei. Voordeel is dat jongens vaak een kruin en weerborstel hebben die je haar alle kanten op laat staan. Wat lastig is goed te krijgen bij het stylen in de ochtend. Bij een h&t word dit ook met de tondeuse meegenomen waardoor je in de ochtend hier in ieder geval geen last meer hebt. Bovenop houden ze ook haar maar vaak korter dan een crop. Dit is best een gewaagd kapsel door de extreme hoogte van het tondeusewerk.
Natuurlijk zijn er meer opties. Maar dit zijn wat populaire kapsels. Ik zelf zet veel crops de laatste tijd. Waarbij de mullets en blow out tapers van de winter weer allemaal plaats maken voor een geschoren variant. Meer jongens halen nu dus hun wintervacht eraf 😀
Alle kapsels kan je variëren door een design in te laten scheren, eyebrowslit of een stoppelbaard/snorretje/sikje (als je dit uiteraard deze haargroei al hebt).21 jaar11 dagen geleden -
Een army kapsel is hoger kaal opgeschoren tot op of over de kruin. De bovenkant en voorkant is wat langer vaak met een scheiding. Je moet het wel goed onderhouden door vaak een kapper te bezoeken waar ze veel opscheren dus veel ervaring hebben.
20 jaar13 dagen geleden -
Aan de reacties te zien is een geschoren kapsel dus wel populair. Is een army kapsel hetzelfde als een french crop?
18 jaar13 dagen geleden -
#j22. Yeahhh......Army style is erg mooi en alleen voor echte mannen die een sterke persoonlijkheid hebben en dit willen uitstralen. Erg mooi als het rondom hoog kaal is opgeschoren.
20 jaar14 dagen geleden -
Ik ga weer voor geblondeerde stekeltjes.
22 jaar15 dagen geleden -
Doen! En dan bovenop korte millimeters en rondom hoog helemaal kaal doen. Lekker army style. Dat is onwijs vet en voelt ook lekker!
22 jaar15 dagen geleden -
Ook ik heel kort. Zijkanten en achterkant opgeschoren tot ver boven mijn oren. Voorkant langer.
20 jaar16 dagen geleden
Plaats een reactie
-
Alles is bespreekbaar bij Alles oké.
Wil je even praten met iemand, het maakt niet uit waarover. Studie, vriendschap, liefde, geloof of je situatie thuis. Bel of chat met Alles oké.
Ga naar allesoke.nl over Alles is bespreekbaar bij Alles oké. -
Bang voor de tandarts
Bloedend tandvlees, plaque op je tanden en uit je mond ruiken? Liever niet! Maar wat als je bang bent voor de tandarts? Je leest onze tips op JouwGGD.nl.
Ga naar jouwggd.nl over Bang voor de tandarts -
Bekijk jezelf door een roze bril
In de cursus 'door een roze bril leren kijken' van 99-gram.nl leer je hoe je actief stil kunt staan bij positieve gevoelens. Dit doe je in korte en leuke opdrachten verspreid over 6 weken.
Ga naar 99gram.nl over Bekijk jezelf door een roze bril
Anoniem en gratis hulp of advies?
.png)
Jongerenwebsite JouwGGD.nl
Op JouwGGD.nl vind je betrouwbare informatie over gezondheid, relaties, lichaam, seks, gevoel, alcohol roken drugs en media. De informatie is gecheckt door (medische) professionals.
Lees meer over Jongerenwebsite JouwGGD.nlBekijk ook

Online zelfhulptraining - Wie ben ik?
Weet jij wie je bent? In deze online training leer je hoe jij denkt, doet en voelt. Wat is jouw identiteit?

Ben jij digitaal in balans?
Scrollen, liken, appen, swipen, gamen en bingen: (online) media lijken onlosmakelijk verbonden met je offline leven. Heb jij het allemaal onder controle? Doe de zelftest
.jpg)
Vriendschap
Wil je graag andere jongeren ontmoeten, maar vind je dat lastig? Geef je leven een sociale boost, kijk eens op join-us.nu!