Krijg je eerst schaamhaar/okselhaar
wat is normaal als je eerst krijgt als meisje? schaamhaar of haar onder je armen
18 Reacties
-
Wat het eerste komt verschilt per persoon. Dus niet over wakker liggen, je merkt het vanzelf. Regel bij je moeder dat je alvast een scheermesje hebt, dan kan je het weghalen wanneer het zo ver is.
15 jaar1 uur geleden -
Heb nog geen schaamhaar/okselhaar maar wel beetje borstjes. Ik wil liever kaal blijven.
12 jaar20 uren geleden -
Aan 12-13 jaar een beetje schaamhaar en sedert vorig jaar okselhaar en beginnende baard.
16 jaar12 dagen geleden -
Schaamhaar en toen begonnen mijn borstjes te groeien ongesteld en het laatst okselhaar
14 jaar14 dagen geleden -
1 schaamhaar
2 borsten
3 okselhaar
4 ongesteld14 jaar20 dagen geleden -
Ik heb alleen nog maar kleine heuveltjes, geen echte borsten. En nog nergens haar. Ook geen periode. Maar ja, ik was met alles later, ook met kruipen, lopen, fietsen, en ik plas nog in bed. Ik weet niet of dat ermee te maken heeft? Het zit bij ons in de familie denk ik. Mijn oudste zus kreeg ook pas haartjes en periode rond haar 16 jaar: eerst borsten, dan schaamhaar en periode, en pas op haar 17 okselhaar, maar allemaal niet veel. Mijn zus van 15 is ook nog kaal, en ze plast ook nog in bed. Maar zij krijgt nu al wel meer borsten.
14 jaar1 maand geleden -
Krijg de eerste schaamharen en tegelijk groeide mijn borsten.
14 jaar1 maand geleden -
Kreeg eerst schaamhaar, maar in het zelfde jaar kreeg ik ook okselhaar. Iedereen ontwikkeld anders
19 jaar1 maand geleden -
Ik heb al cup B maar nog nergens haar.
12 jaar1 maand geleden -
Ik heb nog geen okselhaar, maar al wel schaamhaar gekregen en geschoren. Als het onder mijn oksels begint haal ik het ook weg.
12 jaar1 maand geleden -
Bij mij begonnen eerst mijn borsten te veranderen
23 jaar1 maand geleden -
Ik kreeg eerst borsten voordat ik schaamhaar kreeg en als laatst okselhaar
16 jaar1 maand geleden -
Eerst kwam er schaamhaar bij mij, maar dat heeft nooit een kans gekregen om te groeien. Ik begon gelijk met scheren. Dat deed ik ook bij het okselhaar.
18 jaar1 maand geleden -
Meestal eerst schaamhaar: eerst wat fijn dons bovenop je lippen, en dan wordt dat geleidelijk dikker, dichter, en het breidt uit. Daarna komt meestal okselhaar. En geleidelijk breidt het schaamhaar zich daarna nog verder uit tot de binnenkant van de dijen bij de meeste meisjes (tenminste, diegenen die ik gezien heb), maar dat is pas later, meer zo rond 17-20 jaar.
22 jaar1 maand geleden -
Schaamhaar… maar ik schaam mij niet voor m’n schaamhaar!! Jullie?
17 jaar1 maand geleden -
Ik was ook een keer ongesteld geworden voordat ik okselhaar kreeg. Maar daar zat 14 maanden er tussen.
14 jaar1 maand geleden -
Ik denk dat bij mij het haar onder de oksels laatst kwam. En pas toen ik dat had werd ik ook ongesteld.
18 jaar1 maand geleden -
De meeste meisjes krijgen eerst schaarhaar en later okselhaar.
14 jaar1 maand geleden
Plaats een reactie
-
Beter in je vel met 'In je bol'
Soms zit je hoofd te vol. En weet je even niet waar je het moet zoeken... Wat voor jou werkt, ontdek je op In je bol (16+).
Ga naar injebol.nl over Beter in je vel met 'In je bol' -
Vragen over zwangerschap?
Zwanger zijn is geweldig wanneer je op een kindje hoopt. Wanneer je ongepland zwanger bent kan dit schrikken zijn. Meer weten?
Ga naar sense.info over Vragen over zwangerschap? -
Help mijn lichaam verandert!
Een meisjeslichaam verandert in de puberteit. Wil je hier meer over weten? Kijk dan eens Sense.
Ga naar sense.info over Help mijn lichaam verandert! -
Veranderingen tijdens de puberteit
In de puberteit wordt je lichaam volwassen. Hoe gaat dat en wat verandert er?
Ga naar jouwggd.nl over Veranderingen tijdens de puberteit
Anoniem en gratis hulp of advies?
Jongerenwebsite JouwGGD.nl
Op JouwGGD.nl vind je betrouwbare informatie over gezondheid, relaties, lichaam, seks, gevoel, alcohol roken drugs en media. De informatie is gecheckt door (medische) professionals.
Lees meer over Jongerenwebsite JouwGGD.nlBekijk ook
Online zelfhulptraining - Wie ben ik?
Weet jij wie je bent? In deze online training leer je hoe jij denkt, doet en voelt. Wat is jouw identiteit?
Ben jij digitaal in balans?
Scrollen, liken, appen, swipen, gamen en bingen: (online) media lijken onlosmakelijk verbonden met je offline leven. Heb jij het allemaal onder controle? Doe de zelftest
Vriendschap
Wil je graag andere jongeren ontmoeten, maar vind je dat lastig? Geef je leven een sociale boost, kijk eens op join-us.nu!