zenuwachtig voor 1e klas
Hey,
ik ga volgend jaar naar de middelbare en ik ben daar ongelooflijk zenuwappig voor. Als ik zenuwappig ben + als ik onder groepsdruk sta, moet ik altijd bijna huilen. IK VIND DIT ONGELOOFLIJK VERVELEND VAN MEZELF iemand tips voor minder zenuwappig zijn op de middelbare???
Grtz.
5 Reacties
-
Er zijn speciale trainingen om het jezelf makkelijker te maken. Google maar eens op 'training overgang brugklas middelbare school' of op 'brugklastraining', gecombineerd met de plaats waar je woont. Plezier op school (plezieropschool.nl) is de bekendste training hiervoor. Je kan hierover ook info vragen aan je juf of meester. Ook kan je terecht bij een JIP, een Jongeren Informatie Punt. Als je in een wat grotere stad woont, is er wel zo'n punt in jouw gemeente.
Je kan ook aan ChatGTP vragen wat je moet doen om minder zenuwachtig te zijn voor de brugklas. Op dit antwoord kan je dan weer doorvragen naar details en voorbeelden. Hier even een kwartier mee bezig zijn, kan heel leerzaam zijn.
Tot slot, wat de anderen ook al zeiden: laat het over je heen komen. Iedereen is daar nieuw, voor iedereen is het een nieuw gebouw, voor iedereen zijn het nieuwe klasgenoten, nieuwe regels, nieuwe leraren. Dus, het is niet erg om fouten te maken. Die zullen anderen ook maken. "Ik mag fouten maken" tegen jezelf zeggen en blijven zeggen, kan je helpen om minder zenuwachtig te zijn.22 jaar21 dagen geleden -
Heb er geen tips voor... maar gewoon gaan en zien wat er gebeurt. Iedereen is die dag nieuw. Dus je staat niet alleen met je angst. Succes!
20 jaar23 dagen geleden -
Hey,
Ik kan mijn eerst dag ook herrinneren, ik woon in een grote stad en ik was de enige van mijn basisschool die naar mijn school ging. De kennismaking was spannend maar wel prima, en ik had wel zin in het begin, maar ook heel veel spanning. Ik heb toen tegen mezelf gezegd wat mijn doelen waren voor de eerste dag. Ik weet dat ik heel verlegen ben, maar toen was dus mijn doel: maak een vriend op dag 1, dan komt de rest goed. Dus toen ik aankwam voor het begin praatje van de rector ben ik naast de enige jongen die ik nog herkende van de kennismaking gaan zitten (nadat ik dat gevraagd had) en ben die dag eigenlijk heel veel bij hem gebleven. Ik was een soort stalker, maar ik ben nog steeds heel trots dat ik t gedaan heb. Later bleek ik andere vrienden te krijgen (ben nog steeds met hem wel prima bevriend) maar je gaat dus echt wel je weg in de klas vinden, maar probeer ervoor te zorgen dat je zo snel mogelijk iemand hebt om dit nieuwe avontuur aan te gaan.
Heel veel succes en je gaat t geweldig doen!16 jaar30 dagen geleden -
Iedereen is zenuwachtig en alles is nieuw. Wacht de eerste week af of misschien de eerste keer dat je nieuwe klasgenoten ziet en spreekt.
16 jaar30 dagen geleden -
Weet je, vrijwel iedereen die er slim genoeg voor is bedenkt zich dat het eng kan zijn. Alleen de stoere dommertjes zijn niet zenuwappig. Je bent dus niet alleen, minstens de helft vindt zo’n overstap naar de middelbare door de onvoorspelbaarheid iets griezeligs hebben. De docenten weten dat ook en die zullen professioneel genoeg zijn om je de gelegenheid te geven je rustiger te voelen. Wacht maar af, het is vooral leuk als je er na een paar dagen aan gewend bent, met steeds andere leraren voor de klas. Probeer je er over op te stellen of je naar iets prettigs toe gaat, want dat is het ook.
18 jaar30 dagen geleden
Plaats een reactie
-
Slim en ontspannen leren in de brugklas
Begin de brugklastijd vol vertrouwen met de CJG-workshop Studieskills. Saai? Nee hoor, het is een workshop vol spel en plezier.
Ga naar cjghm.nl over Slim en ontspannen leren in de brugklas -
Gesprek met de jeugdverpleegkundige op school
Heb je binnenkort een afspraak met de jeugdverpleegkundige op jouw school? Bekijk op YouTube het filmpje hierover.
Ga naar youtube.com over Gesprek met de jeugdverpleegkundige op school -
Alles is bespreekbaar bij Alles oké.
Wil je even praten met iemand, het maakt niet uit waarover. Studie, vriendschap, liefde, geloof of je situatie thuis. Bel of chat met Alles oké.
Ga naar allesoke.nl over Alles is bespreekbaar bij Alles oké. -
Schoolwerk plannen geeft je rust.
Hoe moet je plannen? Lees hier handige tips.
Ga naar jouwggd.nl over Schoolwerk plannen geeft je rust. -
Ik word van school gestuurd.
Wat nu? Lees hier meer over wat je kan verwachten.
Ga naar jouwggd.nl over Ik word van school gestuurd. -
Het gaat niet goed op school.
Wat te doen? Lees de tips van andere jongeren.
Ga naar jouwggd.nl over Het gaat niet goed op school.
Anoniem en gratis hulp of advies?
.png)
Jongerenwebsite JouwGGD.nl
Op JouwGGD.nl vind je betrouwbare informatie over gezondheid, relaties, lichaam, seks, gevoel, alcohol roken drugs en media. De informatie is gecheckt door (medische) professionals.
Lees meer over Jongerenwebsite JouwGGD.nlBekijk ook

Online zelfhulptraining - Wie ben ik?
Weet jij wie je bent? In deze online training leer je hoe jij denkt, doet en voelt. Wat is jouw identiteit?

Ben jij digitaal in balans?
Scrollen, liken, appen, swipen, gamen en bingen: (online) media lijken onlosmakelijk verbonden met je offline leven. Heb jij het allemaal onder controle? Doe de zelftest
.jpg)
Vriendschap
Wil je graag andere jongeren ontmoeten, maar vind je dat lastig? Geef je leven een sociale boost, kijk eens op join-us.nu!